Pomoc prawnika w związku z rozwodem

Rozwód budzi wiele wątpliwości

Wiele par dość szybko decyduje się na zalegalizowanie związku, niekoniecznie po właściwym przemyśleniu takiej decyzji. Bywa też tak, że przed ślubem wszystko się układa, a później okazuje się, że jednak partnerzy do siebie nie pasują. Rozwiązaniem jest rozwód – taka sytuacja, choć bywa trudna dla obojga partnerów i ich ewentualnego potomstwa, bywa niekiedy jedynym rozwiązaniem. Przed zdecydowaniem się na rozwód może być przydatna porada radcy prawnego. Istnieje bardzo dużo okoliczności, które mogą wpływać na postanowienie sądu odnośnie ostatecznej decyzji. Bywa, że tylko jedna osoba chce rozwodu, druga nie chce, albo też obie chcą, ale nie umieją znaleźć drogi porozumienia przy podziale majątku. Pojawiają się też dodatkowe czynniki jak np. brak satysfakcjonującego pożycia małżeńskiego, zdrady, problemy rodzinne. Warto poradzić się doświadczonego prawnika przed podjęciem jakichkolwiek wiążących decyzji – będzie to lepsze, niż zbyt pochopny rozwód lub chociażby złożenie wniosku, bo to już może np. popsuć jakiekolwiek szanse na odbudowanie związku.

Porady dla par

Co prawda prawnik nie jest psychologiem, ale jest w stanie pomóc parom, które myślą o wzięciu rozwodu. Specjalista może rozjaśnić obawy co do podziału majątku lub utrzymania/utraty praw do opieki nad dziećmi. Szczególnie skomplikowane są rozwody par, które mają już za sobą kilka lub kilkanaście lat wspólnego życia, wspólny majątek, konta bankowe, dzieci itd. W takich przypadkach właściwe zorganizowanie się przed złożeniem wniosku może przyspieszyć procedury i ułatwić rozstanie się w dobrych warunkach, bez publicznego wyciągania tzw. brudów i krzywdzenia swoich bliskich.

2 Komentarze do “Pomoc prawnika w związku z rozwodem”

  1. Galadriela

    Rozwód jest okropnym przeżyciem dla obojga rozwodzących się i ich rodzin. Warto to sobie jakoś ułatwić. Jeśli mogłabym skorzystać z porad prawnika – to czemu nie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.