Porady prawne a założenie działalności gospodarczej

Nie tak łatwo założyć własną działalność

Przedsiębiorcze osoby, niezależnie od wieku, często starają się o możliwość założenia własnej działalności gospodarczej. Jest to swoiste uniezależnienie się od ewentualnych pracodawców i zarabianie na własny rachunek, więc przy dobrym pomyśle, dobrze wybranej branży i spełnieniu innych kryteriów sukces można uznać za gwarantowany. Zanim jednak zostaną podjęte jakiekolwiek wiążące decyzje, warto odwiedzić prawnika. Każdy aspekt związany z rozpoczynaniem świadczenia jakichś usług lub sprzedawania towarów na własny rachunek wymaga nauczenia się wielu konkretnych rzeczy, a niektóre ocierają się o znajomość swoistych „kruczków” prawnych. Osoby rozsądne na etapie tworzenia biznesplanu lub ubiegania się o dofinansowanie na swoją działalność zadają jak najwięcej pytań prawnikowi, z którym współpracują. Ułatwia to rozpoczęcie pracy na swój rachunek całkowicie zgodnie z prawem.

Kwestie, które wymagają doprecyzowania

Bardzo często pytania do prawnika dotyczą kwestii finansowych. Wiele wątpliwości budzi możliwość otrzymania tzw. bezzwrotnej dotacji z Powiatowego Urzędu Pracy – jest to korzystna opcja, ale nie każdemu uda się ją uzyskać. Prawnik może pomóc we właściwy sposób ubiegać się o przyznanie dofinansowania. Porady osoby doświadczonej w różnych aspektach prawa przydadzą się również podczas tworzenia biznesplanu, gdzie, w wielu przypadkach, trzeba dokładnie ustalić specyfikę działania nowej firmy. Regulacja spraw podatkowych, rozliczanie się z fiskusem to również kwestie, w których łatwo o różnego rodzaju problemy,  wynikające z nieznajomości prawa. W prostych sprawach można skorzystać z darmowych porad prawnika przez internet. Bardziej zaawansowane wątpliwości wymagają kontaktu z wyspecjalizowaną kancelarią.

2 Komentarze do “Porady prawne a założenie działalności gospodarczej”

  1. Tomek_1one

    Nie tak dawno zdecydowałem się założyć wlasną działalność. Trochę tak pracowałem, a później wymyśliłem inną nazwę dla swojej działalności. Dzięki poradom prawnika wiedziałem, że nie mogę tego zmienić tak po prostu. Dziękuję mojemu super pomocnikowi 🙂

  2. Katiusza

    Nie spodziewałam się, że dofinansowanie z PUP może przysporzyć mi problemów. Na pewno wiedząc o tym skonsultowałabym się z prawnikiem. Teraz niestety nie mam jak tego zrobić, ale na przyszłość będę mądrzejsza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.