W jaki sposób uzyskać poradę prawną przez internet?

Unikaj przypadkowych specjalistów

Dla własnego dobra najlepiej jest uważać na porady znajdywane w internecie.  Istnieje mnóstwo witryn o tematyce prawnej, które jednak prowadzone są przez osoby bez wykształcenia kierunkowego. Treści tam dostępne mogą odbiegać od prawdy albo chociażby być przeterminowane (prawo często się zmienia), więc jeśli sprawa jest ważna, w grę wchodzą pieniądze, zdrowie i życie, należy dokładnie zweryfikować kompetencje właściciela strony. Najbezpieczniej będzie skonsultować się z radcą prawnym lub inną osobą posiadającą jednocześnie wiedzę i doświadczenie. W dzisiejszych czasach stało się to łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Dostępne są m.in. usługi prawnicze świadczone online – działa to podobnie jak zwykła kancelaria. Oczywiście na początku warto upewnić się, czy za owe usługi odpowiada faktycznie osoba piastująca funkcję prawnika. Na szczęście sprawdzenie tego nie jest trudne.

Łatwo uzyskać poradę całkowicie za darmo

Duża konkurencja obecna również na tym „rynku” sprawia, że coraz więcej prawników korzystających z internetu stara się przyciągnąć klientów. Dlatego niczym dziwnym nie są darmowe porady – co prawda nie mogą być wyjątkowo zaawansowane lub wymagające poświęcenia sporych ilości czasu, ale dla wielu osób możliwość zadania pytania radcy prawnemu zupełnie za darmo jest super opcją. Jest to również zachęta do nawiązania dłuższej współpracy z daną instytucją lub gabinetem radcy prawnego. Jeśli jakiś klient na podstawie darmowej porady przekona się o kompetencjach wybranego prawnika, najprawdopodobniej zechce do niego wrócić z różnymi poważniejszymi sprawami.

2 Komentarze do “W jaki sposób uzyskać poradę prawną przez internet?”

  1. Mathilda

    Miałam już kilka sytuacji w których musiałam skorzystać z pomocy prawnika online. Mam raczej pozytywne odczucia, więc na pewno jeszcze nie raz po to siegnę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.